Mistrzynie kamuflażu. Jak piją Polki?- książka Magdy Omilianowicz

"Mistrzynie kamuflażu. Jak piją Polki?" to, jak można się domyślić po tytule, książka poruszająca bardzo ważny oraz współczesny temat, czyli picie alkoholu przez Polki. Książka ta jest zdecydowanie warta przeczytania, gdyż problem ten staje się coraz poważniejszy, a jest też jednocześnie bagatelizowany przez bardzo duże grono osób, które wolą udawać, że nic się nie dzieje i żyć w kłamstwie

Książka, która porusza bardzo istotny i współczesny problem coraz większej ilości Polek

Książka to rzecz niewątpliwie jedyna w swoim rodzaju. Większość książek ma za zadanie pomóc nam się zrelaksować, odpocząć. Nie ma co się dziwić, bowiem własnie tego często oczekujemy od książek sięgając po nie. Zapomnieć o rzeczywistości, o wszystkich naszych zmartwieniach, o obowiązkach, codzienności i przenieść się do zupełnie innego świata, odstającego znacznie do tego naszego, przepełnionego niesamowitymi postaciami o fascynujących charakterach. Czasem jednak warto też sięgnąć po książki, które skłaniają nas do pewnych refleksji, do przemyśleć. Dzięki nim zastanowimy się nad naszym życiem, and tym, co nas otacza i być może dojdziemy do pewnych ważnych wniosków. Jest wiele książek, które poruszają problemy niezwykle istotne dla współczesnego społeczeństwa. A musimy to przyznać, że tych problemów jest coraz więcej. Jeśli nie będziemy o nich głośno mówić i zastanawiać się, co jest ich przyczyną i jak je zwalczać, one nie znikną, a może być jedynie gorzej. Czasem coś, co wydaje się nam zupełnie nieistotne, tak naprawdę jest ważniejsze niż cokolwiek innego. “Mistrzynie kamuflażu. Jak piją Polki?” to, jak można się domyślić po tytule, książka poruszająca bardzo ważny oraz współczesny temat, czyli picie alkoholu przez Polki. Książka ta jest zdecydowanie warta przeczytania, gdyż problem ten staje się coraz poważniejszy, a jest też jednocześnie bagatelizowany przez bardzo duże grono osób, które wolą udawać, że nic się nie dzieje i żyć w kłamstwie.

Co znajdziemy w książce “Mistrzynie kamuflażu. Jak piją Polki?”?


Autorką tej niesamowitej, poruszającej książki jest polska pisarka Magda Omilianowicz. Książka została wydana przez Wydawnictwo Mova. “Mistrzynie kamuflażu. Jak piją Polki?” to, jak już wcześniej wspomniano, książka poruszająca niezwykle ciężki, lecz ważny temat. Autorka książki, czyli Maga Omilianowicz prowadzi rozmowy z wieloma Polkami, które przestały sobie radzić ze spożywaniem alkoholu oraz z ich rodzinami, znajomymi oraz innymi osobami utrzymującymi z nimi kontakt. To właśnie te rozmowy i nie tylko są opisane w książce. Autorka próbuje odpowiedzieć na różne istotne pytania, takie jak dlaczego właściwie kobiety coraz częściej decydują się sięgnąć po alkohol, jak są postrzegane przez ich otoczenie oraz przez samych siebie oraz jak próbują sobie z tym radzić. Kiedy tracimy nad sobą kontrolę, gdzie jest granica i dlaczego tak łatwo jest nam ją przekroczyć? Problem niezwykle poważny, często bagatelizowany. “Mistrzynie kamuflażu. Jak piją Polki” uświadomi nam wiele rzeczy i zdecydowanie skłoni do refleksji.

Vintage obraz autorstwa freepik - www.freepik.com